Foto měsíce

Jak je z názvu tématu zřejmé, chci zde uveřejnit každý měsíc jednu - nejpovedenější či nejzajímavější fotografii, kterou se mi v daném měsíci podařilo pořídit.
Magnolie

Magnolie

Můj oblíbený strom v Děčíně u muzea. Když najaře rozkvete,  je to prostě nádhera. Přemýšlela jsem jak starý může být. Protože je vzrostlý a na tomto místě co si pamatuji, může mu být i více jak 50 let.

Magnolie, českým názvem šácholan (který se však příliš nevžil), pochází z tropického a subtropického pásma jihovýchodní Asie. Vyskytuje se i v Severní a Střední Americe. K nám se tento strom či keř dostal z Číny a Japonska.
Rod magnolia zahrnuje přibližně sto dvacet druhů opadavých či stálezelených stromů a keřů. Nejzajímavější jsou na nich jejich veliké květy, které se mohou vyskytovat v barvě od bílé přes žlutou, růžovou až po tmavě nachovou.   

U nás je asi nejznámější Magnolia Soulangeova. Když tento velký keř rozkvete, je zkrátka nepřehlédnutelný. Jeho velké kalichům podobné voňavé květy mívají až osmnáct korunních plátků. Plody mají tvar šišky, odtud byl odvozen název šácholan.

Zde je možné se podívat kolik je odrůd k dostání.

Podzim

Podzim

Opuštěné lavičky pod stromy zbarvenými štětcem podzimu a cesty pokryté spadaným listím.

říjen 2010

Pole

Pole

Oku lahodící krajina v blízkosti obce Dobrná na Děčínsku.

červenec 2010

Chomutovské náměstí

Chomutovské náměstí

Tato fotografie vznikla při návštěvě galerie Lugano, kde právě vystavoval cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Z okna této galerie je zajímavý pohled na náměstí.

Fotografii jsem přihlásila do soutěže na webu Kudy z nudy. A k mému překvapení se dostala na 8. místo.

červenec 2009

Děčínský zámek

Děčínský zámek

U Labe na místě, kde stával cirkus či kolotoč, když přijel do města, vybudovali pěkné dětské hřiště, které je hojně využívané.

září 2007

Které ruční práce vás baví?

Pletení (6952 | 21%)
Háčkování (6740 | 20%)
Vyšívání (6707 | 20%)
Šití (6639 | 20%)
Jiné (6537 | 19%)
Kontakt: eva.haf@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one