11 tipů pro rychlejší pletení

11 tipů pro rychlejší pletení - obrázek

11 tipů pro rychlejší pletení - obrázek

Samozřejmě, že rychlost pletení není to nejdůležitější; radost, relaxace a kreativita jsou hlavním přínosem. Přesto není pochyb, že čím dříve dokončíte dílo, tím větší chuť budete mít pustit se do dalšího.
 

 

 

 

1. Seďte správně. Pokud sedíte příliš pohodlně zboření do pohovky s koleny nad úrovní pasu, pak nejste ve vhodné pozici pro pletení. Sezení zpříma se spoustou místa pro lokty, abyste mohli pracovat s jehlicemi, vám umožní plést pohodlně.

2. Vyzkoušejte různé typy jehlic (krátké, dlouhé, kruhové, dřevěné, plastové, bamubosové nebo hliníkové), dokud nenajdete takové, které vám vyhovují.

3. Některé rychlé pletařky používají dlouhé jehlice, přičemž pravou si zakládají do podpaždí, takže pravá ruka může volně manipulovat s přízí kolem jehlice. Zkuste to. (Platí spíše pro anglický způsob držení a navlékání příze).

4. Pletení v kruhových řadách může být rychlejší, protože neztrácíte čas obracením úpletu a dokončování je minimální.

5. Nové jehlice mohou drhnout, zkuste je potřít zlehka leštidlem na nábytek a dobře vyleštit měkkým hadříkem.

6. Nylonové lanko spojující konce kruhových jehlic se může nepříjemně kroutit a pružit. Vyrovnejte je vhozením do horké vody a protažením suchým hadrem.

7. Použití kruhových jehlic pomáhá také v případě těžkého úpletu, protože při práci nemusíte zvedat na jehlici celou váhu pleteniny.

8. Vyzkoušejte různé příze. Čím je vlákno příze silnější, tím rychleji pletenina roste. Zhotovení většího oka však trvá déle. Vyzkoušejte středně těžkou, elastickou vlnu nebo směsovou přízi.

9. Vždy začínejte s vláknem ze středu klubíčka. Budete ho muset sice chvíli hledat, ale za to nepocítíte váhu klubíčka při vytahování příze a pletení se zrychlí.

10. Čím více budete trénovat, tím rychleji přejdete na automatické pletení a práce jenom poroste.

11. Nenechávejte rozdělanou práci v tašce za pohovkou, noste ji všude s sebou. Nestyďte se a pleťte kdekoliv.

podle Melody Griffits
z knihy Pletení - kniha dobrých nápadů

08.09.2008 18:38:36
horeva

Které ruční práce vás baví?

Pletení (6952 | 21%)
Háčkování (6740 | 20%)
Vyšívání (6707 | 20%)
Šití (6638 | 20%)
Jiné (6537 | 19%)
Kontakt: eva.haf@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one