Popis k originálním taštičkám

Popis k originálním taštičkám - obrázek

Popis k originálním taštičkám - obrázek

Velice snadné, zvládne to i začátečník. Při zdobení je možné uplatnit všechny možné techniky zdobení textilu: malování, savování, batika, vyšívání, decoupage apod.

Potřeby:

pruh silnější látky o rozměrech asi 22 x 15 cm (velice vhodné jsou zbytky džínoviny, mažestru nebo silného plátna), nezapomeňte přidat asi 1 cm na švy

kousek látky na vsadku asi 18x15 cm (buď nějaký zajímavý samet, síťovina nebo jinou látku, vhodnou k pomalování nebo savování)

zip dlouhý 15 cm

barevná šňůrka asi 80 cm

Postup

Začistíme látku entlovacím stehem. Sešijeme větší pruh s menším. Potom všijeme zip, takže jím spojíme oba konce vzniklého pruhu. Nyní máme látku spojenou do kruhu. Látku urovnáme tak, abychom z líce měli asi 4 cm základní látky, otvor se zipem  a celou vsadku. Na zadní straně pak je celá taška tvořena základní látkou. Obrátíme na rub, do horních rohů vložíme konce šňůrky, pootevřeme zip a tašku po obou stranách sešijeme. Potom obrátíme na líc. Taška je hotová. Nyní můžeme přistoupit ke zdobení vsadky, případně i horního pruhu nad zipem. Zdobíme barvou na textil, podle šablony nebo rovnou, batikováním a savováním, je také možné využít kousků látky které jsou sami o sobě zajímavé, případně vsadku uháčkujeme nebo upleteme. Někdy je lepší, záleží na zvolené technice zdobení, si vsadku připravit předem.

26.10.2007 12:38:14
horeva

Které ruční práce vás baví?

Pletení (6952 | 21%)
Háčkování (6740 | 20%)
Vyšívání (6707 | 20%)
Šití (6638 | 20%)
Jiné (6537 | 19%)
Kontakt: eva.haf@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one