Obklady - obrázek

Obklady - obrázek

používali s úspěchem už naši předkové, tak proč se neřídit jejich příkladem. Ale víte, kdy zvolit obklad studený a kdy teplý?
Teplé obklady využijeme při zduřelých uzlinách, ztuhlých svalech nebo při nadýmání. Teplota obkladu by měla být jen o něco málo vyšší než je běžná tělesná teplota. Na odřeniny a naražená místa pomáhá nahřátý kus látky s třezalkovým olejem, který přiložíme zhruba na hodinu.

Zapařovací (známé Priessnitzovy) obklady pomáhají při bolestech v krku. Krk zabalíme do třech vrstev. První je látka namočená ve studené vodě, druhou tvoří neprodyšný igelit a třetí suchá látka. Zábal se nechá působit půl až jednu hodinu.

Studené obklady se hodí ke snižování horečky. Pomoci to může dětem i dospělým. Nemusíte hned balit do prostěradla, stačí zabalit obě lýtka. Voda by měla mít asi 18 stupňů C a působit necháme 5-15 minut. Můžeme zopakovat ještě dvakrát.
Ochlazení může prospět také namoženým svalům. Studený obklad na zátylek a čelo dáváme při krvácení z nosu. Také při alergické reakci na bodnutí hmyzem přikládáme studené obklady na postižené místo.

Ledový obklad se používá jen na malou část těla při vyvrknutí a naražení. Může zabránit otoku. Zmírňuje bolest při popálení a pomáhá zastavovat krvácení. Rozdrcený led zabalíme do ručníku a přikládáme na postižené místo. 

Více se dočtete zde

08.11.2007 13:45:19
horeva

Které ruční práce vás baví?

Pletení (6952 | 21%)
Háčkování (6740 | 20%)
Vyšívání (6707 | 20%)
Šití (6638 | 20%)
Jiné (6537 | 19%)
Kontakt: eva.haf@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one